افزایش سایز فونت
کاهش سایز فونت
واضح کردن صفحه
واضح کردن صفحه
بازگشت به حالت اولیه

رادیو اینترنتی چیست

رادیو اینترنتی چیست

رادیو اینترنتی یک رسانه است در دنیای مجازی که همانند سایر شبکه های رادیویی برنامه پخش می کند، اما با این تفاوت که این برنامه ها فقط در اینترنت و اپلیکیشن های اختصاصی قابل استفاده و شنیدن می باشد .

یک رادیوی اینترنتی را می توانیم به نام های رادیوی وب ی یا رادیو استریمینگ Streaming و رادیوی الکترونیکی webcasting نامید ، این سرویس اطلاعات خود را از طریق پایگاه اینترنتی و شبکه های اجتماعی در اختیار کاربران قرار می دهد .

حال راه اندازی  Streaming موسیقی در اینترنت معمولا webcasting نامیده می شود زیرا در ارسال موسیقی به طور گسترده از فناوری های بی سیم (همانند رادیو ) استفاده نمی شود و در اینجا روش ارسال و انتقال پیام صوتی فرق دارد .

حال در رادیوهای اینترنتی با استفاده از رسانه های  Streaming، سرویس مداوم صوتی بدون وقفه و یا باز پخشی را به شنوندگان ارایه می شود . نحوه کار رادیوی های اینترنتی با سرویس های podcasting کاملا متفاوت می باشد، زیرا این سرویس های امکان دانلود فایل های صوتی را به جای Stream کردن آن ها به کاربران ارایه می دهند.

در اینجا بخوانید :معلولان ناگزیر به استفاده از وسایل توانبخشی مستعمل هستند

ولی ما در تیم رادیوتوان توانسته ایم سرویسی را در اختیار کاربران قرار دهیم تا هم از سرویس Streaming و هم از سرویس podcasting استفاده کنیم . در همین راستا ما با ایستگاه های سنتی رادیویی کشور عزیزمان برنامه های مشترکی را در نظر گرفته ایم تا بتوانیم برنامه های متنوعی و متفاوتی را برای شنودگان عزیز رادیوتوان به ارمغان بیاوریم

رادیو توان را می توانید از طریق اینترنت و شبکه های اجتماعی از سراسر دنیا دنبال نمایید مثلا اگر شما ساکن یه استان ، شهر یا روستای از هر نقطه ای از دنیا باشید به سادگی سرویس های رادیوتوان در دسترس شما خواهد بود .

ما در رادیوتوان توانسته ایم در بین افراد سایر شهرهای جز استان تهران و همچنین شنوندگان و علاقه مندان به موسیقی محبوبیت نسبتا خوبی را کسب نماییم و هر روز تلاش خواهیم کرد تا بتوانیم شنودگان زیادی را به این حوزه جلب نماییم زیرا این سرویس ها معمولا امکانات و برنامه هایی خوبی را برای افراد دارای معلولیت و خانواده های آنان و کلیه شهروندان دارای معلولیت فراهم می سازد و با تولید برنامه های متنوع و مفید خود می تواند تاثیرات خوب انگیزشی در مخاطب اثر گذاری نماید و غالب فعالیت و تولیدات برنامه های رادیوتوان در غالب سبک زندگی همراه با برنامه های  مختلف موسیقی ، برنامه های زنده کمدی ، مصاحبه های اختصاصی و تخصصی را ارائه داد همچنین برنامه های دیگری مانند اخبار ، گفتگو و جلسات رادیویی تو برنامه های اجرایی داریم .

یه پاسخ بگذارید

تنها دیدگاه‌های پارسی برای نمایش پذیرفته خواهند شد!