افزایش سایز فونت
کاهش سایز فونت
واضح کردن صفحه
واضح کردن صفحه
بازگشت به حالت اولیه

تعریف واقعی موفقیت پیروزی و شکست چیست؟

تعریف واقعی موفقیت پیروزی و شکست چیست؟ دید شما نسبت به این مسائل چگونه است و آیا می خواهید طرز نگاه خود را این بار تغییر دهید؟

حتما شما هم متوجه شده اید که چیزی که سخت تر به دست می آید، دیرتر هم از دست می رود.

با این مقوله، تحمل زحمت های بسیار برای رسیدن به خواسته های درست و معقول، اصلا چیز عجیب و اشتباهی نیست. گاهی اوقات با یک سختی کشیدن، چندین موفقیت حاصل می شود و می بینید که ارزشش را داشت تمامی وقت و انرژی که گذاشتید و هزینه ای که انجام دادید. واقعیت هم این است که هیچ فرد موفقی را نداریم که بدون تحمل رنج به جایی رسیده باشد.

سوالی که خوب است بپرسیم این است که چرا بعضی افراد به راحتی در دل سختی ها می روند و بعضی از آن فراری هستند؟ چطور بعضی افراد قدرت انعطاف بالا دارند و می توانند در ارتباط با دیگران پیروز شوند و به خوبی از پس آن برآیند، اما بعضی در لاک درون خودشان هستند؟!

آیا تفاوت در نگاه آدم ها در تعریف موفقیت، پیروزی و شکست سبب می شود که قدم های شان را محکم تر ویا سست تر بردارند؟! آیا اگر به این تعاریف مهم مثبت یا منفی نگاه کنیم، تفاوتی ایجاد خواهد کرد؟ در این مقاله می خواهیم این تعاریف را به خوبی باز کنیم. پس تاپیک های زیر را بخوانید:

تعریف واقعی موفقیت ؛ موفق بودن یعنی چی؟

تعریف واقعی موفقیت ؛ پیروزی چیست؟

تعریف واقعی موفقیت ؛ شکست چیست؟

تعریف موفقیت ؛ افراد با معلولیت جسمی چه کاری انجام می دهند؟

 

تعریف واقعی موفقیت ؛ موفق بودن یعنی چی؟

در تعریف بعضی از افراد موفقیت داشتن ثروت و شرایط حاضر آماده است. اما در تعریف افراد موفق، موفقیت یعنی تحمل سختی ها برای رسیدن به نتیجه درست. موفقیت در واقع یعنی به آنچه می خواهید برسید حتی اگر مجبور باشید سختی های بسیاری را تحمل کنید. سختی هایی که معقول و واقعی هستند و از توهم و رویا دور هستند.

موفقیت البته به این معنی نیست که هر فکری به ذهن مان رسید عملی کنیم. بلکه یعنی درست اندیشیدن و درست انتخاب کردن و تعیین هدف واقعی که ما را به سمت آرامش و آسایش پیش ببرد.

 

تعریف واقعی موفقیت ؛ پیروزی چیست؟

برای اینکه در همه کارها پیروز شوید، لازم است با بی باکی فکر کنید و در مورد توانایی های خود، دست بالا بگیرید. اگر موضوعی که به آن فکر می کنید، دچار تردیدهای زیادی است، به همان اندازه اعتماد به نفس خود را قوی کنید؛ شما حتما می توانید.

کار دوم این است که مثبت فکر کنید. بی جهت منفی بافی نکنید و از افرادی با تفکرات منفی دوری کنید. کسانی که به همه موضوعات، بدترین و بدبینانه ترین حالت را در نظر می گیرند، این افراد البته در درون خود دچار شکست های بسیاری هستند. نه بی جهت مشکلات را به خود تحمیل کنید و نه از مشکلات بترسید و فرار کنید. بلکه چیزی بین این و حالت تعادل را باید رعایت کنید. تعریف واقعی موفقیت را در ذهن خود تغییر دهید تا پیروز شوید.

 

تعریف واقعی موفقیت ؛ شکست چیست؟

هیچ گاه شکست را به معنی نرسیدن به خواسته ها ندانید. چه بسا خواسته هایی که واقعا ظاهری خوب دارند اما در باطن معیشت و زندگی شما را سخت می کنند و اصطلاحا به صلاح شما نیست. و چه بسا موضوعاتی که کراهت دارید و می ترسید، اما خیر آدمی در همان است.

شکست را باید وقتی ببینید که برای رسیدن به خواسته های تان، همه تلاش تان را انجام نداده اید. اگر همه توان خود را به کار بستید و به آن نرسیدید، مطمئن باشید از ابتدا هم قرار نبود به آن دست یابید. بلکه این موضوع پلی بود برای رسیدن به خواسته های ارزشمندتر و مهم تر؛ اگر بتوانید به خوبی با این موضوع کنار بیایید. چیزی که مهم است آرامش خود و هیجان های درونی را حفظ کنید تا بتوانید درست فکر کنید و درست انتخاب کنید.

در واقع شکست را خوب است به معنای حرکت نکردن به طرف خواسته ها معنی کنید. هر شکستس مقدمه پیروزی می باشد، اگر فکر کنید. این را بدانید برای دستیابی به پیروزی چند بار شکست خوردن طبیعی است. شکست ها اشتباهات ما را در تخمین حدس های مان به ما یادآور می شوند و کمک می کنند واقع بینانه نگاه کنیم. پس با آغوش باز به دیدار شکست ها بروید، چون نتایج خوبی از پس آن بیرون خواهد آمد.

منفی نگری یا واقع بینی

مرز بین واقع نگری و منفی بافی به اندازه یک تار مو می باشد. بسیار پیش آمده که تصور می کردیم واقع نگریم، اما در واقع منفی باف بوده ایم. و بسیاری از مواقع فکر می کردیم منفی بافی می کنیم، اما واقعیت ها را دیده ایم. تنها راه فهمیدن واقع نگری و منفی بافی، کسب تجربه و تحمل شکست های پیاپی و پیروزی های متعدد است.

دقت کنید شکست وقتی خوب است که منجر به پیروزی شود. وگرنه شکست های پیاپی آدمی را خسته و دلزده می کند. هیچ گاه برای شکست برنامه ریزی نکنید، اما از آن فرار هم نکنید. فقط این را بدانید تعریف واقعی موفقیت ، عدم شکست نیست.

 

تعریف موفقیت ؛ افراد با معلولیت جسمی چه کاری انجام می دهند؟

آیا برای شما هم تعجب آور است که چطور افرادی با کمترین توانایی، بهترین فعالیت ها را انجام می دهند و حتی مشهور هستند؟! چیزی که افراد سالم از آن بی بهره اند.

افراد سالم بسیاری را می بینیم که هیچ توانمندی در زندگی خود ندارند و افراد معلولی که دنیا را شگفت زده کرده اند. در ادامه به چند مورد اشاره خواهیم کرد:

1- خانم دکتر بهاره هنرپرور:

این بانوی ایرانی همواره باید روی ویلچر باشد و از راه رفتن محروم است. اما این موضوع جلوی تلاش او را نگرفته و هم اکنون در آفریقای جنوبی در حال طراحی داروی ایدز و پژوهش در این زمینه است. ضمن اینکه درخواست های متعدد همکاری در داخل و خارج از کشور برای این بانوی فرهیخته آمده است.

2- آقای تد رومل:

این فرد پزشک است و از کمر به پایین فلج است. اما هم اکنون به شغل پزشکی مشغول است. این فرد بسیار متخصص است و عمل های جراحی خاص را انجام می دهد.

با این اوصاف بهتر است تعریف واقعی موفقیت را در ذهن خود تغییر دهیم تا دنیا را بهتر ببینیم.

یه پاسخ بگذارید

تنها دیدگاه‌های پارسی برای نمایش پذیرفته خواهند شد!