افزایش سایز فونت
کاهش سایز فونت
واضح کردن صفحه
واضح کردن صفحه
بازگشت به حالت اولیه

فدراسیون جانبازان و معلولین تغییر نام داد

بیست و هشتمین مجمع عمومی فدراسیون ورزش‌های جانبازان و معلولان در محل سالن فارسی آکادمی کمیته ملی المپیک و پارالمپیک برگزار شد. سیدمحمد پولادگر به عنوان رییس مجمع، کمال جوانمرد دبیر اجرایی کمیته ملی پارالمپیک، آرش فرهادیان از وزارت ورزش در این مجمع حضور داشتند.

 

در ابتدای مراسم کلیپ‌هایی به مناسبت هفته دفاع مقدس و همچنین افتخارآفرینی ورزشکاران تحت پوشش این فدراسیون پخش شد.

 

همچنین کلیپی از سخنان رییس جمهوری پخش شد که آیت الله رییسی در آن به ضرورت عدالت ورزشی در بین رشته‌های المپیکی و پارالمپیکی تاکید داشت.

 

در ادامه این نشست گزارش حسابرس مستقل به سمع و نظر اعضای مجمع رسید.

 

اسبقیان: ورزش و کار فرهنگی مکمل هم هستند

سیدمحمد شروین اسبقیان نخستین سخنران این مراسم بود که گزارشی از عملکرد سالانه فدراسیون ارائه کرد. وی گفت: پیش مجمع با حضور غفور کارگری در محل فدراسیون برگزار و دغدعه‌های روسای فدراسیون‌ها به سمع و نظر رسید.

 

وی ادامه داد: هفته دفاع مقدس دانشگاهی بود که در آن واحدهای ایثار، جهاد، فداکاری و از خود گذشتگی تدریس شد.

 

رییس فدراسیون با اشاره به عملکرد فدراسیون در چند سال گذشته گفت: در توسعه برنامه‌های فدراسیون تربیت روح و جسم با هم در دستور کار قرار گرفته است. باور داریم که کار فرهنگی در کنار ورزش می‌تواند عملکرد ورزشکاران را بیش از پیش چشمگیر کند.

 

بحث بر سر نام فدراسیون و تغییر آن به جانبازان و توان یابان از دیگر مباحث مجمع بود و هادی رضایی سرمربی تیم والیبال نشسته نیز دقایقی در خصوص آن صحبت کرد.

 

اسبقیان در خصوص تغییر نام فدراسیون افزود: بزرگانی مانند محمود خسروی وفا و غفور کارگری نظر مثبتی درباره این اسم دارند و من به تنهایی این کار انجام ندادم و امروز هم آن را در مجمع به رای می‌گذاریم.

در نهایت با رای اعضای مجمع نام فدراسیون به جانبازان و توانیابان تغییر کرد.

 

سیدمحمد پولادگر با اشاره به تغییر نام گفت: اسم فارسی فدراسیون مصوب شده اما برای تغییر بین المللی باید تحقیق لازم و بیشتری شود.

 

در ادامه هادی رضایی گلایه‌هایی در خصوص عدم توجه به رشته‌هایی که در فدراسیون دیگر ادغام داشت رضایی که مخالف سرسخت تغییر نام فدراسیون بود بعد از رای مجمع به جای کلمه معلول از واژه توانیاب استفاده کرد.

 

اسبقیان در تکمیل صحبت‌های رضایی خطاب به پولادگر گفت: استان‌های ما گلایه زیادی در این خصوص داشت.

 

سیدمحمد پولادگر در پایان مجمع عمومی فدراسیون جانبازان و معلولین گفت: مباحث خوبی در این مجمع مطرح شد که می تواند کمک خاصی به ورزش پارالمپیکی کند. جانبازان و معلولین قشر مهمی از جامعه هستند و نمی‌توانیم نسبت به آنان بی‌تفاوت باشیم.

 

وی ادامه داد: زمان حضورم در فدراسیون تکواندو بودم اقدامات و هزینه های زیادی برای پاراتکواندو انجام دادم و حتی مسابقات استعدادیابی انجام دادیم. در ان زمان تعداد ورزشکاران کم بود و اکنون تعداد تکواندو کار زیاد و ما ۲ مدال پارالمپیکی داریم.

 

من حتما شرایط ورزشکاران زیر نظر فدراسیون های مرتبط پیگیری خواهم کرد و گزارش بخش پارا را از آنان خواهم خواست.

 

معاون وزیر ورزش این را هم گفت: در تخصیص پاداش و کمک مالی هیچ تفاوتی بین المپین و پارالمپین نیست و این در جهان بی‌نظیر است. فدراسیون‌ها نباید کم کاری در زمینه توجه به پارالمپین‌ها داشته باشند.

 

در پایان مجمع عمومی فدراسیون جانبازان، اعضای هیئت‌رئیسه فدراسیون انتخاب شد.

 

۵۷ نفر در مجمع حضور داشتند و در نهایت محمدعلی حسین پور و مژگان نصیری به عنوام نایب رییس، سیداحمدباقری و مهسا محمدزاده به عنوان خبره ورزشی انتخاب شدند. علی تقی‌پور هم به عنوان نماینده باشکاه‌ها انتخاب شد.

 

اعضای مجمع در نهایت به جواد حردانی به عنوان نماینده هیئت‌ استان‌ها برای عضویت در هیئت‌رئیسه رای دادند.

یه پاسخ بگذارید

تنها دیدگاه‌های پارسی برای نمایش پذیرفته خواهند شد!