افزایش سایز فونت
کاهش سایز فونت
واضح کردن صفحه
واضح کردن صفحه
بازگشت به حالت اولیه

صدور و تحویل ۷هزار کارت معلولیت

داود زیدی، مدیر اداره حراست بهزیستی استان تهران اظهارداشت: در اقدامی جهادی، واحدصدور کارت این اداره ۷ هزار کارت معلولیت صادر و جهت تحویل به افراد دارای معلولیت تحت پوشش بهزیستی استان تهران توزیع شده است.

 

مدیر اداره حراست بهزیستی استان تهران گفت: با بسیج امکانات ظرف مدت حدوداً ۳ هفته کاری تعداد ۷۰۰۰ کارت شناسایی معلولیت صادر و جهت تحویل، به ذینفعان در سطح بهزیستی استان تهران توزیع شده است.

 

وی ابراز داشت: پیش بینی می‌شود با توجه به هدف‌گذاری انجام‌گرفته در صورت تأمین اعتبار جهت خرید ملزومات صدور کارت، تعداد معدود افراد درنوبت دریافت کارت بزودی کارت خود را دریافت و این رقم بروز و صفر می‌گردد.

 

این مسئول تصریح کرد: در قیاس با آمار صدورکارت معلولیت در سال گذشته، آمارها حاکی از رشد ۱۰۰ درصدی است که این مهم با تاکید مدیرکل بهزیستی استان و به یمن اقدام و تلاش جهادی همکارانم در سطح استان و شهرستان و تعاملات و همکاری حوزه‌های پشتیبانی و توانبخشی اتفاق افتاد.

 

گفتنی است، توسعه کمی و کیفی خدمات توانبخشی و متناسب سازی امکانات زندگی برای افراد معلول بیش از هر چیز منوط به این است که اقدامات لازم برای شناسایی و تشخیص گروه‌های مختلف دارای معلولیت، براساس عملکرد، ناتوانی و سلامت آنها صورت گرفته تا متناسب با آن امکان به روزرسانی و توزیع عادلانه خدمات رسانی فراهم شود.

 

به طور کلی معلولیت‌ها به ۶ گروه عمده و شایع از جمله اختلالات جسمی، حرکتی، ذهنی، بینایی، شنوایی گفتاری، اعصاب و روان و چند معلولیتی تقسیم بندی می‌شوند، شدت معلولیت هر گروه در چهار سطح، خفیف، متوسط، شدید و خیلی شدید در کمیته‌های تخصصی تشخیص معلولیت (ICF) مشخص می‌شود.

 

هر معلولی که بخواهد از خدمات مرتبط با مأموریت‌های سازمان بهزیستی از جمله توانبخشی و تسهیلات توانمندسازی استفاده نماید باید دارای کارت معلولین که شدت و نوع معلولیت نیز در آن مشخص شده استفاده کند.

 

در حال حاضر افراد دارای معلولیت پس از تشخیص شدت و نوع معلولیت و دریافت کارت از مزایایی مانند معافیت‌های سربازی، دریافت وام، اشتغال، بلیت نیم بهای هواپیما، خدمات آموزشی دانشگاه و سرویس حمل و نقل را دریافت می‌کنند.این کارت معرف فرد دارای معلولیت در داخل و خارج از کشور و دارای اعتبار و جنبه بین المللی دارد.

یه پاسخ بگذارید

تنها دیدگاه‌های پارسی برای نمایش پذیرفته خواهند شد!