روبات کافه چی برای حمایت از بیماران حرکتی و معلولان معرفی شد

Radiotavan

روبات کافه چی موسوم به «OriHime-D» یکی از برترین پدیده های دنیای روباتیک است که برای حمایت از بیماران حسی/حرکتی وارد بازار شده است.

به گزارش سیتنا به نقل از ژاپن تایمز، این روبات پیشخدمت به شکل اختصاصی به افراد مبتلا به انواع بیماری های حرکتی خدمات ارائه می کند.

اکنون روبات های مذکور در یک کافه در توکیو مشغول کارند. این کافه ویژه افرادی است که دارای معلولیت فیزیکی شدید هستند.کافه مذکور طی روزهای ۲۶ نوامبر تا  ۷ دسامبر به شکل آزمایشی باز خواهد شد. این روبات های هوشمند، ۱٫۲ متر قد و  ۲۰ کیلوگرم وزن دارند.

این روبات ها ویدئو و صدا را از طریق اینترنت انتقال می دهند و حتی افردی که در خانه حضور دارند نیز از سلامت عزیزانشان در کافه باخبر می شوند.

کنتارو یوشیفوجی، مدیر عامل شرکت سازنده این روبات می گوید: “من به دنبال ایجاد طرحی هستم که حتی افرادی که نمی توانند بدن خود را حرکت دهند احساس امنیت و شادی داشته باشند و مانند دیگران به کافه ها سر بزنند.

کارخانه سازنده این روبات ها، انواع دیگر روبات ها مثل روبات کوچک موسوم به  OriHime با طول ۲۱٫۵ سانتی متر را طراحی کرده است. این روبات تنها ۶۰۰ گرم وزن دارد و برای حمایت از بیمارانی که در بستر خود حبس شده اند طراحی شده است.

طراح ارشد این شرکت نیز می گوید: ” ما در تلاشیم تا سال ۲۰۲۰ جهانی پر از آرامش برای بیماران و خانواده های آنان رقم زنیم. جهانی فارغ از مشکلات محصور کننده.”

منبع : سپنتا

اخبار تکنولوژی

مدیر سایتمشاهده نوشته ها

پوشش دهی اخبار و رویدادهای حوزه معلولین یکی از برنامه اصلی ما در رادیو توان می باشد و محتوای تهیه و گردآوری شده توسط یک تیم همیار و فعال که همیشه همراه ما هستند انجام می شود شما هم نیز می توانید در کنار رادیو همراه ما باشید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، از سرویس reCAPTCHA Google حریم خصوصی و شرایط استفاده استفاده کنید.

با این شرایط موافق هستید.