افزایش سایز فونت
کاهش سایز فونت
واضح کردن صفحه
واضح کردن صفحه
بازگشت به حالت اولیه

نخستین بسته تصویری مستند برای ناشنوایان

مدیر تولید شبکه مستند از طراحی بسته تصویری ویژه‌ای برای ناشنوایان و کم شنوایان در شبکه مستند خبر داد. «ترنج» نخستین مجموعه این بسته تصویری است که در ایام نوروز پخش می شود.

 

ابوالقاسم ناصری با بیان اینکه رئیس  جدید سازمان صدا و سیما همواره بر عدالت گستری و هویت محوری شبکه ها تاکید داشتند، گفت: در ۶ ماه گذشته تمرکزمان را بر تولید برنامه‌هایی گذاشتیم که به تحقق این دو شعار نزدیکمان کند، براین اساس سال ۱۴۰۰ به منظور افزایش سهم دسترسی افراد کم توان به  تولیدات تلویزیونی و برقراری عدالت رسانه ای، تصمیم گرفتیم ظرفیت‌هایی برای هموطنان ناشنوا و کم شنوا ایجاد کنیم و بسته تصویری ویژه ای طراحی شد که از نوروز ۱۴۰۱  از شبکه مستند پخش می شود.

 

 وی گفت: در این بسته تصویری ویژه، تعدادی از بهترین مستندهای تولید شده، برای بهره برداری  شهروندان کم شنوا و ناشنوا مناسب سازی شده‌ و در ایام نوروز به صورت روزانه در ساعت ۱۶ از شبکه مستند پخش خواهد شد.

 

ناصری افزود: در نخستین تجربه، مجموعه بسیار چشم‌نواز و متنوع «ترنج» برای پخش آماده شده است، این مجموعه به تهیه کنندگی محمد شکیبانیا و کارگردانی سام کلانتری زمستان ۱۴۰۰ از شبکه مستند پخش شد و دلیل اینکه برای این بسته ویژه انتخابش کردیم، بازخوردهای خوبی بود که از بینندگان گرفتیم.

 

به گفته مدیر تولید شبکه مستند مجموعه تماشایی«ترنج» با توجه به تنوع بصری و موقعیت های متنوعی که  گروه تولید در آن قرار گرفتند، برای هموطنان ناشنوا و کم شنوای ما هم جذاب خواهد بود.

 

ناصری گفت: با توجه به اینکه مناسب سازی بخشی از برنامه ها در شبکه های تلویزیونی برای شهروندان کم شنوا و ناشنوا که در ارتقای دانش و مهارت آنها نقش مهمی ایفا می کند از وظایف رسانه است، پخش این بسته ویژه در سال آینده استمرار خواهد داشت.

 

بسته تصویری ویژه ناشنوایان و کم شنوایان در جدول پخش نوروزی شبکه مستند قرار گرفته و از ۲۸ اسفند  هر روز ساعت ۱۶ پخش می شود.

یه پاسخ بگذارید

تنها دیدگاه‌های پارسی برای نمایش پذیرفته خواهند شد!