افزایش سایز فونت
کاهش سایز فونت
واضح کردن صفحه
واضح کردن صفحه
بازگشت به حالت اولیه

لزوم اختصاص ۳ درصد از مجوزهای استخدامی شهرداری تهران به معلولان واجد شرایط

رئیس کمیسیون نظارت و حقوقی شورای شهر تهران، با اشاره به مفاد قانون حمایت از معلولان، خواستار اختصاص حداقل سه درصد از مجوزهای استخدامی شهرداری به این قشر شد.

 

 نرجس سلیمانی در جلسه امروز شورای ششم تهران، در راستای تاکید بر عمل به مفاد قانون حمایت از حقوق معلولان، متذکر شد: شهرداری تهران و سازمان‌ها و شرکت‌های وابسته وفق ماده ۵ مدیریت خدمات کشوری از جمله دستگاه‌های موظف به اجرای قانون مذکور هستند.

 

وی افزود: در تبصره یک ماده ۵ تکلیف شهرداری‌ها جهت تسهیل در امکان تردد افراد دارای معلولیت ذکر شده است، با توجه به راه اندازی سامانه حمل و نقل ویژه ایثارگران، جانبازان و معلولان در شهرداری تهران، به نظر می‌رسد قبل از تصویب قانون حمایت از معلولان، تصویب و ابلاغ این قانون می‌تواند مرجع مناسبی برای افزایش و بروزرسانی خدمات توسط شهرداری در این حوزه باشد.

 

وی ادامه داد: در بند “ط “ماده ۱۱ همین قانون ذیل مبحث کارآفرینی و اشتغال، ۳۰ درصد از پست‌های سازمانی تلفنچی به افراد نابینا و کم بینا اختصاص می‌یابد، همین‌طور در بند ۳ اختصاص ۳۰ درصد از پست‌های سازمانی متصدی دفتری و ماشین نویسی برای این قشر در نظر گرفته شده است؛

 

لازم است شهرداری در اولین فرصت گزارشی مشروح از لیست کلیه افراد شاغل در شهرداری و سازمان‌های تابع که متعلق به معلولان هستند در پست‌های مذکور، به شورا ارائه کند.

 

رئیس کمیسیون نظارت و حقوقی شورای اسلامی شهر تهران تاکید کرد: با توجه به تکلیف مدیریت شهری در ماده ۱۵ قانون حمایت از معلولان، حداقل ۳ درصد از کلیه مجوزهای استخدامی جزو موارد ذکر شده در بند ط ماده ۱۱، به افراد دارای معلولیت و واجد شرایط اختصاص داده شود، همچنین لازم است مدیریت شهری گزارشی از وضعیت دقیق کارکنان دارای معلولیت را ذیل تبصره ۱ ماده ۱۵ به طور مجزا به شورا جهت پیگیری ارائه دهد، این قانون است و باید به طور کامل اجرا شود.

یه پاسخ بگذارید

تنها دیدگاه‌های پارسی برای نمایش پذیرفته خواهند شد!