افزایش سایز فونت
کاهش سایز فونت
واضح کردن صفحه
واضح کردن صفحه
بازگشت به حالت اولیه

طرح‌ ویژه معلولان و جانبازان در وزارت راه پیگیری می‌شود

حمید مردانیان ، در حاشیه سفر به شاهرود ضمن بیان اینکه این وزارتخانه نسبت به دیدار با خانواده‌های شهدا در کل مجموعه وزارت راه طرحی را اجرا کرده و در آن به تعداد ادارات سفرهای استانی انجام می‌شود، ابراز داشت: طی این برنامه‌ها اتفاقات بسیار مبارکی در راستای گره گشایی مشکلات خانواده‌های جانبازان، ایثارگران و شهدا رخ داده است.

وی با بیان اینکه از مهمترین مسئولیت‌هایی که به دنبال عملیاتی شدن آن هستیم اجرای بند دال تبصره ۲۰ قانون بودجه ۱۴۰۰ درباره تبدیل وضعیت استخدامی‌های وزارت خانه است، افزود: در مسئله قانون معلولان قریب ۸۰ تا ۹۰ درصد جامعه هدف با مجموعه فعالیت ریلی، ارتباطات، هوایی و شرکت‌های مختلف حمل و نقل جاده‌ای، کشتی رانی و فرودگاه ارتباط دارد لذا طرح‌های توسعه شامل رصد میدانی در زمینه معلولان انجام‌می شود.

مشاورعالی وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه از اهداف سفرها طبق ابلاغیه ۱۲ گانه رهبر معظم انقلاب طی سال ۸۹ است که چند بند از فرمایش‌های ایشان مسئله ترویج و توسعه جهاد و ایثار و شهادت است، ابراز داشت: تمام دستگاه‌ها موظف هستند یک درصد بودجه را در این مسیر هزینه کنند.

مردانیان در ادامه تصریح کرد: طبق قانون ۲۰ درصد بودجه فرهنگی در این مسیر تأمین و در خدمات اجتماعی و بانک‌ها نیز سه درصد باید هزینه شود.

وی افزود: طبق مصوبه شورای ارشد مدیران وزارت راه و شهرسازی در استان‌ها مقرر شد تمام ابنیه، مکان‌ها، ساختمان‌ها، اتوبان و جاده به نام مبارک شهدا نامگذاری شود.

حمید مردانیان برای حضور در همایش تجلیل از خانواده‌های شهدای منتسب به وزارت راه و شهرسازی در شرق استان سمنان به شاهرود سفر کرده است.

یه پاسخ بگذارید

تنها دیدگاه‌های پارسی برای نمایش پذیرفته خواهند شد!