افزایش سایز فونت
کاهش سایز فونت
واضح کردن صفحه
واضح کردن صفحه
بازگشت به حالت اولیه

حل مشکل ایاب و ذهاب معلولان/ مدیریت شهری در خدمت نظام آموزش است

علیرضا زاکانی شهردار تهران  در آغاز سال تحصیلی جدید، به منظور نواختن زنگ آغاز سال تحصیلی در دبیرستان البرز تهران حضور یافت.

 

شهردار تهران در این مراسم با تبریک آغاز سال تحصیلی جدید، گرامیداشت هفته دفاع مقدس و تسلیت ایام پایانی ماه صفر، اظهار کرد: پایه های علمی هر کشور یکی از ستون های ماندگاری هویت آن کشور است.

 

وی افزود: دبیرستان البرز با قدمت ۱۵۰ ساله در یک موقعیت ممتاز قرار دارد و بسیار خشنودم که این مدرسه امروز آغاز سال تحصیلی را خواهد داشت.

 

شهردار پایتخت بیان کرد: برای ما مهم است که بتوانیم در مسیر رشد و تعالی قرار بگیریم که این رشد در پرتو بندگی خوب خداست.

 

بندگی خوب خدا نیز در توجه به خود و بهره مندی از همه ظرفیت های وجودی و رشد کردن و البته دستمایه این رشد را در خدمت مردم و جامعه قرار دادن است.

 

زاکانی ادامه داد: انقلاب اسلامی آرزوهای بلندی دارد و فتح قله های بلند جهان، مقدمه سازی ظهور و ساختن یک الگو برای شکل گیری یک تمدن نوین اسلامی را از ما می طلبد.

 

شهردار تهران اضافه کرد: آینده فراروی شما است.

 

آینده این ملت را شما رقم می زنید و امیدواریم به لطف الهی پیروز باشید. ما نیز به عنوان مدیریت شهری در خدمت نظام آموزش هستیم .

 

بر اساس گزارش سایت شهر، وی در پایان عنوان کرد: آموزش و پرورش مهمترین بخش دولت است چرا که نیروی انسانی سرمایه هر ملتی است و آنجا که بنیان نیروهای انسانی ساخته می شود بدون شک آموزش و پرورش است.

 

حضور زاکانی در مراسم آغاز سال تحصیلی در مدرسه استثنایی ساریخانی

 

علیرضا زاکانی شهردار تهران همچنین در مراسم آغاز سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۲ در مدرسه استثنایی ساریخانی در منطقه 5 تهران با بیان اینکه تقارن سال تحصیلی با هفته دفاع مقدس رمز و رازهایی دارد، اظهار کرد: سال تحصیلی را در کنار عزیزانی که قطعا دارای استعدادهای ویژه ای هستند آغاز می کنیم؛ مهم کشف این استعدادها است.

 

هر کس باید با خودش سنجیده شود و رشد کند و آموزش داده شود و در خدمت جامعه قرار بگیرد.

 

وی با اشاره به اینکه تلاش برای کودکان استثنایی این است که راحت تر و اجتماعی تر زندگی کنند، افزود: نعمت خدمت به این نوجوانان نعمت بزرگی است و ما در مدیریت شهری برای خودمان تکالیفی درخصوص افراد دارای معلولیت در نظر گرفته‌ایم.

 

تکلیف اول این است که شهر را مناسب سازی کنیم چرا که شهر ما برای استفاده این عزیزان مناسب نیست.

 

زاکانی ادامه داد: وظیفه دوم ما کمک به مراکز و مجموعه‌های مختلف است که در امر تعلیم و تربیت فعال هستند، علی الخصوص درباره عزیزانی که دارای معلولیت هستند که ما نسبت به آنها مسئولیت ویژه‌ای داریم.

 

شهردار تهران با بیان اینکه مساله ایاب و ذهاب این افراد که با مشکل مواجه شده را حتما حل می کنیم، خاطرنشان کرد:  خدمت به این افراد دو بخش دارد ابتدا مربوط به مراکزی است که برای خدمت به این مراکز تلاش می‌کنیم و دوم مربوط به خانواده ها است که امیدواریم بتوانیم باری از دوش خانواده ها برداریم و آلام آنان را کاهش دهیم.

 

در پایان این مراسم زنگ مهر توسط شهردار تهران نواخته شد.

یه پاسخ بگذارید

تنها دیدگاه‌های پارسی برای نمایش پذیرفته خواهند شد!