افزایش سایز فونت
کاهش سایز فونت
واضح کردن صفحه
واضح کردن صفحه
بازگشت به حالت اولیه

تدابیر قطری‌ها برای هواداران معلول در جام جهانی

فیفا اعلام کرد در حالی که تنها دو هفته تا شروع جام جهانی ۲۰۲۲ قطر باقی مانده است، برگزارکنندگان جام جهانی ۲۰۲۲ قطر یک رویداد ویژه برای دسترسی معلولان در این مسابقات تدارک دیدند.

 

مسئولان این مسابقات برای هواداران معلول تعدادی از اولین‌ها از جمله در دسترس بودن تفسیر صوتی به زبان عربی در همه مسابقات، سه استادیوم میزبان اتاق‌های هوشمند برای هواداران با شرایط دسترسی هوشمند ساخته است. انجمن معلولان در کنار فیفا در راستای استراتژی پایدار فیفا این موضوع را اولویت بندی کرد.

 

حسن الثوادی دبیرکل شورای عالی امنیت در این زمینه گفت: از همان ابتدا برای میزبانی از این تورنمنت تاریخی، تعهد ما به دسترسی نامحدود برای تمامی قشرها بوده است.

 

ما نه تنها به سختی کار کردیم تا ببینیم که استادیوم‌ها و سایت‌های مسابقات بالاترین استانداردهای دسترسی را دارند، بلکه جامعه معلولان را نیز به طور فعال درگیر کردیم تا مطمئن شویم که جام جهانی میراثی ماندگار برای جامعه معلولان فراتر از قطر ۲۰۲۲ ایجاد می‌کند.

 

الثوادی ادامه داد: اکنون دسترسی افراد ناتوان به حمل و نقل، مکان‌های فرهنگی و فضاهای عمومی در سراسر کشور فعال شده است.

 

من به این میراث بسیار افتخار می‌کنم و مشتاقانه منتظر ساختن جامعه‌ای بر اساس این دستاوردها در آینده هستم. طرفدارانی که در این مسابقات شرکت می‌کنند، تعدادی از ویژگی‌های دسترسی را تجربه خواهند کرد تا اطمینان حاصل شود که همه احساس می‌کنند بخشی از اولین جام جهانی فوتبال در خاورمیانه و جهان عرب هستند.

 

علاوه بر این که جایگاه‌هایی هوشمند در اختیار هوادران معلول قرار می‌گیرد، مکالمات صوتی و توصیفی نیز به زبان‌های عربی و انگلیسی از طریق یک برنامه موبایل اختصاصی برای هواداران در سراسر جهان قابل دسترسی خواهد بود.

 

این فناوری به هواداران اجازه می‌دهد تا مسابقات را در فضایی ساکت‌تر، مجهز به فناوری کمکی و با مدیریت کارمندان متخصص تماشا کنند.

 

جیانی اینفانتینو رئیس فیفا گفت: الزامات دسترسی فیفا بخشی جدایی ناپذیر از فرآیند برنامه‌ریزی بود.

 

در فیفا، هدف ارائه خدمات زیرساختی فراگیر و قابل دسترس برای همه هواداران، از جمله هواداران معلول و هواداران با تحرک محدود است.

 

 

یه پاسخ بگذارید

تنها دیدگاه‌های پارسی برای نمایش پذیرفته خواهند شد!