افزایش سایز فونت
کاهش سایز فونت
واضح کردن صفحه
واضح کردن صفحه
بازگشت به حالت اولیه

بررسی دسترسی بهتر نابینایان به دولت الکترونیکی

مناسب‌سازی و دسترس‌پذیری افراد دارای معلولیت بینایی به خدمات فضای مجازی از جمله دولت الکترونیکی مورد بررسی و رسیدگی قرار گرفت.

 

طی یک نشست همکاری میان محمد خوانساری- معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات- و فعالان شبکه ملی تشکل‌های مردم نهاد افراد دارای معلولیت بینایی که به میزبانی این سازمان برگزار شد، مشکلات، درخواست‌ها و استانداردهای مورد نیاز نابینایان و کم بینایان کشور جهت دسترسی بهتر آنها به خدمات حوزه ارتباطات، دولت الکترونیک، فضای مجازی و نیز اینترنت مطرح شد و مورد بررسی قرار گرفت.

 

در این نشست، درخواست‌هایی نظیر مناسب‌سازی و دسترس‌پذیر کردن پیام‌رسان‌های ایرانی، دسترس‌پذیر کردن سایت‌های دولتی و مناسب سازی آنها برای نابینایان، دسترس‌پذیری خدمات دولت الکترونیک از جمله امور بانکی و سایر خدمات دولتی که در بستر وب ارایه می‌شود و برخی موارد دیگر توسط فعالان شمنا مطرح شد. در این نشست هم‌چنین فهرستی از استانداردهای لازم برای دسترس‌پذیری سایت‌های اینترنتی و نرم‌افزارها برای نابینایان توسط این تشکل ارایه شد.

 

به منظور راهبری پیگیری و رسیدگی به درخواست‌های شبکه ملی تشکل‌های مردم نهاد افراد دارای معلولیت بینایی که اعضای آن بیش از یک میلیون نفر از جمعیت کشور را تشکیل می‌دهند، کمیته ای در سازمان فناوری اطلاعات ایران متشکل از عضو هیات عامل سازمان، معاون دولت الکترونیکی و معاون سیاست گذاری و اعتبار بخشی سازمان تشکیل شود.

 

طبق اعلام سازمان فناوری اطلاعات ایران، هم چنین مقرر شده است طی نشست‌های منظم همکاری با حضور نمایندگانی از این تشکل و اعضای کمیته، برنامه اقدامات اجرایی لازم تدوین و به تدریج مورد اجرا قرار بگیرد.

یه پاسخ بگذارید

تنها دیدگاه‌های پارسی برای نمایش پذیرفته خواهند شد!