افزایش سایز فونت
کاهش سایز فونت
واضح کردن صفحه
واضح کردن صفحه
بازگشت به حالت اولیه

بررسی اقدامات دستگاه‌های اجرایی در حوزه رفع آسیب‌های اجتماعی

ذبیح الله خدائیان رئیس سازمان بازرسی کل کشور و سخنگوی قوه قضائیه ضمن گفت‌وگوی صمیمانه و محبت‌آمیز با جمعی از ایتام در مؤسسه زنجیره مهر ماندگار واقع در منطقه تهرانپارس، روزه خود را با آنان افطار کرد.

 

رئیس سازمان بازرسی کل کشور کودکان بی سرپرست تحت پوشش این مؤسسه را مورد مهر و محبت و ملاطفت قرار داد و شنوای حرف‌ها و صحبت‌ها شد.

 

فرزندان این خانه نیز دور تا دور سخنگوی قوه‌قضاییه در فضایی صمیمانه نشستند و از آرزوهای خود گفتند.

 

خدائیان با ابراز خوشحالی از حضور در جمع فرزندان خانه زنجیره مهر ماندگار، به آنان توصیه کرد که با خوب درس خواندن و تلاش و برنامه ریزی برای رسیدن به اهداف، خود را برای نقش‌آفرینی مؤثر در آینده کشورمان آماده کنند.

 

وی با اشاره به برخی افراد موفقی که در فضای محرومیت رشد پیدا کرده‌اند، افزود: تجربه نشان داده است که عموماً استعدادها در شرایط سختی شکوفا می‌شود.

 

رئیس سازمان بازرسی کل کشور با قدردانی از مسئولان و مربیان مؤسسه زنجیره مهر ماندگار و با یادآوری اجر و پاداش دنیوی و اخروی خدمت به ایتام و مشارکت در این امر خداپسندانه، به چند حدیث گهربار پیرامون این موضوع اشاره و از درگاه خداوند موفقیت و سلامتی همه خدمتگزاران در این حوزه را مسئلت نمود.

 

سخنگوی قوه قضائیه پس از گفت‌وگویی یک ساعته با ایتام، در نشستی با رئیس، معاونان و مدیران سازمان بهزیستی، مشکلات این حوزه را مورد بررسی قرار داد.

 

مسئولان سازمان بهزیستی در این نشست خواستار معاضدت حقوقی و قضائی و تعامل بیشتر دستگاه قضا در رابطه با رسیدگی به پرونده‌های حوزه بهزیستی علی الخصوص فرزندخواندگی شدند.

 

مدیران این سازمان همچنین همراهی دستگاه‌های اجرایی در رفع آسیب‌های اجتماعی و نظارت بر اجرای صحیح قانون جامع حمایت از حقوق معلولان را به عنوان دیگر خواسته‌های خود از رئیس سازمان بازرسی کل کشور مطرح کردند.

 

خدائیان در این زمینه سرپرست معاونت نظارت و بازرسی امور تولیدی را به تشکیل کارگروهی مشترک با سازمان بهزیستی به منظور بررسی و رفع مشکلات فوق و نظارت بر اقدامات دستگاه‌های اجرایی در حوزه‌های مورد اشاره، مکلف کرد.

 

عضو شورای‌عالی قوه قضائیه با اشاره به مأموریت ویژه سازمان بازرسی در دوره تحول و تعالی مبنی بر پیشگیری از بروز تخلفات، از این موضوع به عنوان اولویتی اساسی یاد کرد و حمایت از مدیران پاکدست و سختکوش را مورد اشاره قرار داد.

 

رحمانیان قائم مقام سازمان بازرسی کل کشور نیز در این نشست به بیان مطالبی پیرامون روند رسیدگی به پرونده‌های حوزه بهزیستی پرداخت.

 

در ادامه علی محمد قادری رئیس سازمان بهزیستی کل کشور ضمن تشکر از برگزاری این نشست و اقدام دکتر خدائیان برای حضور در جمع ایتام و توجه به مشکلات حوزه بهزیستی، ابراز امیدواری کرد که ثمرات این جلسه، رفاه بیشتر مددجویان تحت پوشش این سازمان را به همراه داشته باشد.

 

برنامه بعدی سخنگوی قوه قضائیه در این نشست، رسیدگی به درخواست‌های حقوقی و قضائی تعدادی از افراد در حوزه بهزیستی بود که وی ضمن استماع مشکلات مراجعه کنندگان، دستورات لازم را در این زمینه صادر کرد.

 

پس از طنین انداز شدن صدای اذان در فضای معنوی خانه زنجیره مهر ماندگار، خدائیان به همراه قائم‌مقام و سرپرست معاونت امور تولیدی، مدیرکل حوزه ریاست و بازرس کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی، روزه بیست و چهارمین روز از ماه مبارک رمضان را در کنار ایتام افطار کرد.

 

بنابراین گزارش، خانه غیردولتی زنجیره مهر ماندگار از سال ۱۳۹۴ کار خود را آغاز کرده و در حال حاضر ۲۱ نفر از فرزندان بی سرپرست در آن حضور دارند و ضمن تحصیل، مهارت‌های مختلف را می‌آموزند.

 

شایان ذکر است همزمان با حضور رئیس سازمان بازرسی کل کشور در ضیافت افطار با ایتام، معاونان این سازمان نیز در راستای فرمان رئیس عدلیه مبنی بر حضور در بین مردم، در مساجد شهر تهران حضور یافته و مشکلات حقوقی و قضائی شهروندان را مورد رسیدگی قرار دادند.

یه پاسخ بگذارید

تنها دیدگاه‌های پارسی برای نمایش پذیرفته خواهند شد!