افزایش سایز فونت
کاهش سایز فونت
واضح کردن صفحه
واضح کردن صفحه
بازگشت به حالت اولیه

بازوی رباتیک شارژ خودروی برقی برای کمک به معلولین طراحی شد

از مدتی قبل محققان مشغول توسعه ربات هایی هستند که می توانند کابل را به پورت شارژ وسیله نقلیه متصل و پس از تکمیل ظرفیت باتری آن را جدا کنند. چنین ربات هایی به رانندگان کمک می کنند تا در آب وهوای سرد در خودرویشان بمانند.

 

سیستم های مذکور این فرایند را برای افراد معلول ساده تر می کنند. درهمین راستا فورد مشغول توسعه چنین سیستمی بود و اکنون نمونه اولیه یک ایستگاه شارژ رباتیک آغاز کرده است. مهندسان دانشگاه دورتموند آلمان پس از تست های موفقیت آمیز آزمایشگاهی این ایستگاه را ساخته اند.

 

ایده اصلی چنین ایستگاهی آن است که راننده پس از ورود به ایستگاه، با کمک یک اپ موبایل فرایند شارژ را آغاز می کند و بقیه عملیات توسط یک ربات انجام می شود. طی فرایند در پوشی باز می شود، بازوی شارژ رباتیک بیرون می آید و پورت شارژ وسیله نقلیه را با کمک دوربین ردیابی می کند.

 

در مرحله بعد کابل شارژ متصل و فرایند انتقال انرژی آغاز می شود.

 

کل این فرایند به وسیله یک اپلیکیشن کنترل می شود و راننده می تواند داخل خودرو بماند یا از آن خارج شود. پس از تکمیل شارژ، بازوی رباتیک کابل را از پورت ماشین جدا می کند و به داخل ایستگاه برمی گردد.

 

فورت در مرحله بعد تصمیم دارد برای ارتقای طرح فعلی با شرکت Ionity( شبکه سرویس شارژ خودرو) همکاری کند و همچنین درباره شیوه های مختلف شارژ سریع و استفاده از روش های مشابه برای تنظیمات پارک خودکار وسیله نقلیه استفاده کند.

 

به این ترتیب می توان وسیله نقلیه را به ایستگاه شارژ رباتیک فرستاد و با شارژ کامل به راننده باز گرداند.

یه پاسخ بگذارید

تنها دیدگاه‌های پارسی برای نمایش پذیرفته خواهند شد!