افزایش سایز فونت
کاهش سایز فونت
واضح کردن صفحه
واضح کردن صفحه
بازگشت به حالت اولیه

از مناسب سازی بوستان برای معلولین تا تخریب با ساخت و ساز غیرمجاز

مدیریت شهری به‌دلیل تعدد خدماتی که به شهروندان ارائه می‌دهد، همواره در پایتخت کشور از اهمیت و جایگاه ویژه‌ای برخوردار است و به نوعی بسیاری از ابعاد زندگی شهروندان با خدمات مدیریت شهری و شهرداری تهران گره خورده است.

 

در این بسته خبری به گوشه‌ای از خدمات مدیریت شهری می‌پردازیم.

 

مناسب سازی ۷ بوستان منطقه ۱۵ برای حضور ایمن معلولین

معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه ۱۵ گفت: عملیات مناسب سازی ۷ بوستان سطح منطقه ۱۵ برای تسهیل حضور، تردد آسان و ایمن معلولین از ابتدای سال انجام شد.

 

مهدی استرابی با اشاره به اینکه افراد دارای معلولیت باید از تمام حقوق شهروندی برخوردار باشند، افزود: فعالیت‌های بسیاری برای مناسب‌سازی معابر و بوستان‌ها برای حضور افراد دارای معلولیت انجام و همچنان ادامه دارد و تاکنون بوستان‌های گلگشت، وحدت، گلچین، میرعماد، والفجر، راستیان و گل نرگس در نواحی هفتگانه منطقه ۱۵ مناسب سازی شده است.

 

وی به تشریح تمهیدات و فعالیت‌ها در عملیات مناسب سازی این بوستان‌ها اشاره کرد و گفت: رنگ آمیزی نیمکت، سطل زباله، هرس شاخه‌های سرگیر، نصب آبخوری معلولین، نیمکت، تابلو راهنما، جا به جایی فلاور باکس از مسیر نابینایان، جا به جایی گلدان ورودی پارک، تعویض و ایجاد درپوش به روی تأسیسات کف بوستان، رسیدگی به وضعیت کف پوش‌های زمین بازی و جانمایی پارکینگ معلولین از جمله اقدامات انجام شده در این بوستان‌ها بوده است.

بر اساس این گزارش، اجرای کف‌پوش و نوار شیاری برای مسیریابی نابینایان در کل بوستان و سرویس بهداشتی با رمپ مناسب برای استفاده معلولان، در بوستان‌های منطقه نیر در دستورکار معاونت فنی و عمران منطقه قرار دارد.

 

برپایی گذر سه روزه در بوستان دوستدار کودک منطقه ۸‌

شهردار منطقه ۸ گفت: در هفته ملی کودک؛ کودکان نخبه و دارای اقدام شاخص شناسایی و قدردانی می‌شوند.

فاطمه تنهایی با بیان اهمیت گرامیداشت روز جهانی و هفته ملی کودک از برنامه ریزی و اجرای برنامه‌های ویژه برای کودکان منطقه ۸ در محله دوستدار کودک خبر داد و گفت: طبق مطالعات اجتماعی و ترافیکی مرتبط با اقدامات شهر دوستدار کودک، بوستان فدک یکی از بوستان‌های منتخب پایتخت جهت فعالیت‌های آموزشی و فرهنگ‌سازی در موضوع مشارکت در زندگی خانوادگی، فرهنگی، محلی و اجتماعی شد.

 

وی ادامه داد: با مطالعه مواردی از جمله سن، جنسیت، جمعیت محله‌ها، تعلق‌پذیری، رضایتمندی، مشارکت‌جویی، امنیت، مؤلفه‌های زیست‌محیطی و فضای سبز محله، انعطاف‌پذیری کالبدی محله، سرانه‌های آموزشی و فرهنگی، دسترسی‌ها، ارزیابی معابر و… محله فدک به‌عنوان محله دارای ظرفیت و پایلوت در اجرای این طرح انتخاب شد.

 

تنهایی با بیان اینکه کودکان سرمایه‌های اجتماعی هستند و ایجاد احساس قرابت و تبیین موضوعات فرهنگ شهری و ایجاد حس تعلق به شهر در رشد زندگی اجتماعی مؤثر است، افزود: به همین مناسبت، ویژه برنامه‌های این هفته در برنامه‌ای با عنوان گذر کودکی در سه روزه متوالی در بوستان دوستدار کودک (بوستان فدک) برای کودکان برنامه ریزی شد که هم اکنون در حال اجرا است.

 

شهردار منطقه ۸ به تشریح برنامه‌های این گذر پرداخت و تصریح کرد: در این گذر، برنامه‌های شامل ورکشاپ کودکانه با برگزاری ایستگاه‌های آموزش نقاشی سیاه قلم، نقاشی رنگ روغن روی چوب، بوم و سفال، رباتیک، ساخت عروسک با لباس‌های بومی و محلی، آموزش خط نستعلیق و خط شکسته اجرا می‌شود.

 

تنهایی سایر برنامه‌های این هفته برای کودکان را بازدید از باغ موزه مینیاتور، بازدید از مرکز فرآموز، فرآموز سیار در بوستان فدک، آموزش‌های ترافیک، پسماند، و ایمنی در کانون‌های کودک و مدارس ابتدایی منتخب سطح منطقه برشمرد.

 

نمایش عروسک آقای شهروندی با موضوع حقوق و تکالیف شهروندی برای کودکان، اجرای نمایش‌های زنده، اجرای موسیقی‌های محلی، بازی‌های بومی محلی و ایستگاه‌های ورزش و ایستگاه‌های آموزش ترافیک و آموزش موسیقی “بلز” برای کودکان از دیگر برنامه‌هایی است که از ۱۷ الی ۱۹ مهر ماه از ساعت ۹ صبح الی ۱۳ در محله دوستدار کودک، بوستان فدک برگزار می‌شود.

 

وی در پایان گفت: شهرداری منطقه ۸ در پایان این گذر سه روزه، از کودکان نخبه و دارای اقدام شاخص و از یک نویسنده نوجوان ساکن منطقه قدردانی و قدردانی خواهد کرد.

 

برخورد جدی با ساخت و سازهای فاقد مجوز در ناحیه ۳ منطقه ۱۹

سرپرست شهرداری منطقه ۱۹ از رفع خلاف ۱۷ باب مغازه و ۱۵۰۰ متر دیوار کشی فاقد مجوز خبر داد.

 

تورج فرهادی اظهار کرد: شناسایی، پیشگیری و جلوگیری از ساخت و ساز غیر مجاز، تفکیک اراضی، تصرف غیر قانونی، پیشگیری از تغییر کاربری خارج از ضوابط شهرداری و اجرای آرای قضائی رفع خلاف بناهای غیر مجاز همواره در دستور کار شهرداری این منطقه قرار دارد.

وی ادامه داد: با حمایت نیروی انتظامی در روزهای گذشته اقدامات مؤثری در خصوص شناسایی افراد فعال در این زمینه توسط مراجع اطلاعاتی و امنیتی انجام و تذکرات لازم به آنها ابلاغ شد که در صورت عدم رعایت نظم، انتظام اجتماعی و حرمت شهر، مردم و مدیریت شهری و مقید نبودن به قوانین شهری از سوی مراجع قضائی تحت تعقیب قرار می‌گیرند.

فرهادی با اشاره به اینکه فضاهای بی دفاع شهری و عرصه‌های رها شده در این محدوده نابسامانی‌های شغلی و اجتماعی ایجاد کرده است افزود: سوداگران زمین از این موقعیت سو استفاده و بناهایی را که بدون هیچ مجوز، عدم رعایت اصول شهرسازی، فنی، عدم استحکام و ایمنی ساخته می‌شوند را اغلب به شهروندان کم برخوردار می‌فروشند که باعث بحران و پیامدهای ناگواری برای این افراد و مدیریت شهری در زمان حال و آینده خواهد شد.

وی همچنین افزود: مردم شریف منطقه ضمن اطلاع رسانی و همکاری با نواحی و بازرسی می‌توانند به عنوان یک شهروند مسئولیت اجتماعی خویش را در راستای جلوگیری از ساخت و سازهای غیر مجاز ایفا کنند.

سرپرست شهرداری منطقه ۱۹ اظهار امیدواری کرد: با همکاری موقوفات و مالکیت بخش خصوصی در آینده نزدیک اتفاقات بزرگی در راستای انبوه سازی و تولید مسکن به منظور حمایت از نهضت ملی مسکن رقم خواهد خورد.

وی با اشاره به اینکه منطقه ۱۹ درگاه شهر تهران و دروازه بین المللی است و آینده بسیار روشنی دارد افزود: با ناپایدار سازی و کارهای غیر اصولی نه تنها به این منطقه بلکه به شهر تهران آسیب جدی وارد خواهد شد و با برخوردهای قانونی باید از شهر و شهروندان صیانت کنیم.

یه پاسخ بگذارید

تنها دیدگاه‌های پارسی برای نمایش پذیرفته خواهند شد!