سی ویژه برنامه روز جهانی معلولان در جنوب تهران برگزار می شود

معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه ۱۹ گفت: ۳۰ ویژه برنامه فرهنگی و آموزشی به مناسبت روز جهانی معلولان در سراهای محلات، خانه های سلامت و مدارس استثنایی جنوب پایتخت برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۹، حمید بهرامی اظهار داشت: برگزاری نمایشگاه صنایع دستی از دستاورد های افراد معلول در جهت رونق کسب و کار، نشست دبیران کانون معلولان محلات با مدیران شهری منطقه، بازدید از منازل معلولان در جهت رسیدگی به مشکلات این قشر از جمله برنامه های محوری روز جهانی معلولان است.

وی اضافه کرد: نمایشگاه صنایع دستی از دستاوردهای افراد دارای معلولیت با محوریت کانون های محلات در سرای محله خانی آباد همراه جشنواره غذایی، جشن ویژه معلولان با اجرای گروه موسیقی برپا می شود.

معاون شهردار منطقه ۱۹ برگزاری همایش پیاده روی و دورهمی معلولان در بوستان باران محله دولتخواه جنوبی، ویزیت پزشکی، برگزاری مسابقه، کلاس آموزشی با محوریت افزایش اعتماد به نفس را از دیگر برنامه های اجرایی به مناسبت روز جهانی معلولان اعلام کرد.

ضمن اینکه ارائه خدمات ویژه و اجرای تئاتر معلولان در مدارس استثنایی طلوع در قالب برنامه گفت و گو در شهر از دیگر برنامه های تدارک دیده شده در این روز است.

روز جهانی معلولان از سال ۱۹۹۲ از سوی مجمع عمومی سازمان ملل متحد اعلام شد و هر ساله در ۱۲ آذر یا ۳ دسامبر برگزار می ‌شود.

هدف از تعیین این روز ارتقای رشد اذهان عمومی درباره مسائل مربوط به معلولیت های مختلف و افزایش آگاهی هایی بوده ‌است که می ‌بایست از مسئله پیوستن افراد معلول در تمامی جنبه ‌های سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی زندگی منتج شود.

منطقه ۱۹ شهرداری تهران یکی از مناطق شهری تهران است که در جنوب غربی این شهر قرار دارد. این منطقه ب‍‍ا وس‍‍عت‍‍ی برابر ۹۲ کی‍لومت‍ر مرب‍‍ع دارای پنج ن‍‍احی‍ه و ۱۴ مح‍له است.

منبع: ایرنا

دیدگاهی ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت برای مجموعه رادیو توان محفوظ است. | طراحی و توسعه سئومپ